Dieta online – czy może być skuteczna?

dieta online

Nasze życie przeniosło się do Internetu. Spotykamy się online, robimy zakupy w e-sklepie, a także rozmawiamy zdalnie z naszym lekarzem. Chcąc skorzystać z usług dietetyka, także możemy to zrobić nie wychodząc z domu. Czy dieta online jest warta swojej ceny?

Czy dieta online będzie równie skuteczna, co wizyta u specjalisty?
W Internecie jest wiele ofert wspaniałych diet online, gdzie wystarczy podać płeć, wagę i wzrost, a intuicyjny system w kilka sekund wyśle wprost na naszą skrzynkę pocztową jadłospis. Jakie to proste, prawda? Bardzo często również korzystne finansowo! Niestety, aby dieta była skuteczna, powinna być opracowana indywidualnie do naszych potrzeb. Zamiast kupić internetową dietę, umów się na spotkanie z dietetykiem online.

dietetyk online


Jak wygląda e-wizyta u dietetyka?
Dietetyk online przeprowadzi z Tobą taki sam wywiad, jakby zrobił to w gabinecie. Zapyta o Twój stan zdrowia, przeanalizuje Twoje wyniki badań, zapyta o alergie pokarmowe. Dietetyk przygotuje dla Ciebie jadłospis w oparciu o cel (redukcja tkanki tłuszczowej, zwiększenie masy ciała, przygotowanie na zawody sportowe, wspomożenie leczenia zaparć) a także o Twoje preferencje żywieniowe. Dieta online, to nie kara – ma Ci smakować! Dietetyk online wyśle Ci Twoją dietę i zalecenia w formacie PDF po około 1-2 tygodniach. Zazwyczaj po miesiącu następuje kolejna wizyta, gdzie omawiane są postępy.

Dietetyk online – specjalista specjaliście nierówny
Zanim klikniesz myszką “zarezerwuj wizytę” zrób dokładny reseach. Konkurencja wśród dietetyków jest duża, a więc ofert w Internecie jest naprawdę wiele. Nie znaczy to, ze znalezienie odpowiedniego fachowca jest łatwe. Na szczęście istnieje wiele serwisów i rankingów internetowych, na których możesz poczytać opinie innych pacjentów. Niektórzy dietetyce oferują internetowy kalendarz wizyt. Przed umówieniem się, napisz wiadomość prywatną do wybranego dietetyka. Zapytaj o kwalifikacje, cennik, a także, czy po pandemii będzie możliwość spotkania na żywo.