Hotel zapewniający kontakt z naturą, czyli prawdziwy wypoczynek

hotel Inowrocław

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, co oznacza planowanie urlopów w roku 2023. Gdzie pojedzie? Co planujesz? Tak naprawdę ciężko stwierdzić, gdy cały 2023 stoi pod znakiem zapytania. Nie wiadomo co przyniesie inflacja, wojna i tak dalej. Ale nie o tym, skupmy się na pozytywach – czyli miłym urlopie.  Gdzie warto pojechać, gdy budżet ograniczony, a dzieciaki nie lubią jazdy autem? Jaki hotel Inowrocław wybrać, by odpocząć, ale nie przepłacić?

Urlop w dużym mieście – Odpoczynek pozorny

Wybór miejsca, w którym rodzina spędzi urlop zwykle wymaga czasu. Każdy lubi co innego. Mało kiedy zdarza się, że rodzinka nie jest w tej kwestii podzielona. Rodziny często idą na kompromis i jednego roku jadą nad przysłowiowe morze, a drugiego w góry. Tym sposobem każdy jest zadowolony, ale musi dłużej czekać. W tym akapicie skupimy się na pozornym wypoczywaniu w dużym mieście Dlaczego pozornym? Badania dowodzą, że człowiek do prawdziwego odpoczynku potrzebuje spokoju, ciszy i kontaktu z naturą. Dużo zielonego koloru, promieni słońca – tego potrzebujemy. Są osoby, które kochają wielkie miasta, ich klimat. Pub, kluby, restauracje, zabawy do białego ranka. Ale kto po takim urlopie nie musi odsypiać? Czy jest sens odpoczywać po urlopie?  Poza tym, w dużym mieście prawdopodobnie za hotel Inowrocław zapłacimy dużo więcej niż na wsi czy w małej mieścinie.

agroturystyka Kujawsko-Pomorskie

Wybieraj ciszę i prywatność  

Wiele osób rzuca się na Zakopane, Karpacz czy w przeciwnym kierunku Trójmiasto, Kołobrzeg i inne znane i popularne miejscowości turystyczne. Czy nie lepiej poszukać pięknego miejsca, które nie będzie przeludnione? Do takich miejsc zaliczyć możemy chociażby Bieszczady i Podlasie. Piękne, malownicze tereny, które nie są tak często odwiedzane przez turystów. Kolejną opcją są Bory Tucholskie, góry Izerskie. W Internecie pojawia się coraz więcej ofert glampingu. Stylowe Jurty to ciekawa odskocznia od codzienności, jednak nie jest to najtańsza opcja. A co, jeśli nie ma środków na daleki wyjazd?

Zwierzęta, naturalne produkty, hamak 

  A co powiesz na gospodarstwo agroturystyczne? Czy ty i twoje dzieci wiecie jak wygląda agroturystyka kujawsko-pomorskie? Jeśli nie, trzeba to nadrobić. W takich gospodarstwach zwykle są konie, kozy, owce lub inne zwierzaki. Nie brakuje ptactwa, kotów, psów. Kontakt ze zwierzętami odpręża i pozwala zapomnieć o problemach. Co więcej, w takim miejscu masz dostęp do zdrowych warzyw i owoców, a nierzadko również serów, mleka i tym podobnych. Takie miejsca najczęściej znajdują się w okolicy pól, lasów, łąk. To idealne tereny na wycieczki rowerowe i piesze.