Jak dbać o jacuzzi ogrodowe – Czytaj instrukcje producentów

producent ogrodowych jacuzzi

Kupić jacuzzi to jedno, ale żeby służyło nam jak najdłużej, należy dobrze o nie dbać. Jak to robić? Każdy producent ogrodowych jacuzzi, czy domowych, do produktu załącza szczegółową instrukcję.  Co, jeśli się gdzieś zapodziała? Podpowiemy, gdzie jej szukać. Oprócz tego, znajdziesz tu kilka podstawowych wskazówek dotyczących dbania o jacuzzi.

Jesień jesienią, ale grzyby w jacuzzi?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup jacuzzi. Dlaczego? Gorąca woda, bąbelki masujące nasze ciało, nieraz przyjemny zapach olejków eterycznych – relaks, czyli coś, czego wszyscy potrzebują. Czasy są trudne, mamy wiele stresów, dlatego wyluzowanie ciała i umysłu co jakiś czas jest bardzo ważne. Niestety, środowisko, jakie tworzy się w jacuzzi sprzyja rozwijaniu:

  • bakterii i wirusów,
  • glonów i grzybów.

Niczego z tych rzeczy nie chcemy, dlatego o wannę z hydromasażem należy właściwie dbać. Ale w jaki sposób?

Weź instrukcję, którą przygotował producent ogrodowych jacuzzi

Każda wanna spa może wymagać nieco innych zabiegów. Dlatego najlepiej zobaczyć na instrukcję, jaką przygotował producent ogrodowych jacuzzi, od którego kupiłeś produkt. Zgubiłeś instrukcję? Wpisz nazwę modelu w Internet, a na pewno znajdziesz wskazówki, jak o dane jacuzzi dbać. W ostatnim akapicie kilka rad od nas.

jacuzzi

Myj, utrzymuj odpowiednie pH wody

Mycie wanny wydaje się oczywiste. Jednak warto o tym przypominać. Kiedy to robić? Nie tylko przy wymienianiu wody. Mycie powinno się odbywać często, również, gdy wanna jest pełna. W sklepach dostępnych jest wiele środków do mycia, a także bardzo ważnej dezynfekcji jacuzzi ogrodowego. Większość z nich nie zagraża środowisku. Powiedzmy teraz o samej wodzie. W związku z tym, że jacuzzi jest często używane, pH wody w nim samoistnie się podnosi. Powinniśmy zadbać, by wartość pH utrzymywała się na poziomie 7 – 7,2. Zarówno za niski, jak i zbyt wysoki poziom przynosi niepożądane efekty. Między innymi podrażnienia skóry czy szybka korozja samej wanny. A jak często powinno się wymieniać wodę? To zależy od częstotliwości kąpieli w nim. Woda powinna być wymieniana na nową między 1-3 miesiącami. Warto także stosować środki uzdatniające wodę, aby zahamować rozwój glonów i tym podobnych.