Jak perfekcyjnie zaplanować swoje przyjęcie ślubne?

przyjęcie ślubne

Dla każdego, kto zdecydował się na wzięcie ślubu, perfekcyjne i dopracowane przyjęcie jest bardzo ważne. Od wielu lat urządzanie takich przyjęć dla całych rodzin, jest bardzo popularne, nie tylko w Polsce. Mimo tego, że chcemy, aby wszystko było dopracowane na ostatni guzik, to często możemy zapomnieć o ważnych rzeczach. Jak zaplanować przyjęcie? O czym warto pamiętać?

Jak zaplanować przyjęcie?

 Na samym początku warto pomyśleć nad liczbą gości. Mimo tego, że przyjęcia planujemy przynajmniej rok wcześniej, to liczba gości będzie nam potrzebna do dalszego planowania. Jak przygotować listę gości? Wystarczy na kartce rozrysować ułożenie stolików i usadowić tam gości, których chcielibyśmy zaprosić. Po zliczeniu ich, mamy nie tylko gotową listę gości, ale także ich rozsadzenie. Następnym ważnym krokiem będzie wybór wymarzonej sali oraz orkiestry. Sale i orkiestry zwłaszcza te bardzo znane mają terminy nawet na kilka lat do przodu. Warto jest więc takie decyzje podejmować z dużym wyprzedzeniem. Po zamówieniu sali i orkiestry możemy zabrać się za zaproszenia i winietki. Najlepiej będzie jeśli zlecimy je w drukarni czy sklepie. Wszystko będzie zrobione tak, jak sobie to zaplanujemy.

wesele

O czym warto pamiętać?

Najczęstszymi rzeczami, o których zapominamy podczas planowania przyjęcia to:

  • organizacja niespodzianki dla gości,
  • przygotowanie małych upominków dla gości,
  • zamówienie potrzebnej dekoracji na salę,
  • zamówienie ciast i tortów,
  • przygotowanie tablicy pamiątkowej lub księgi,
  • umówienie Pani Młodej do kosmetyczki,
  • umówienie pana Młodego do fryzjera,
  • przygotowanie przekąsek lub candy baru.

Są to rzeczy, o których nie możemy zapomnieć. Jeśli wiemy, że będzie nam ciężko zaplanować całą imprezę samemu, to warto jest wspomóc się odpowiednimi firmami zewnętrznymi, które zajmują się organizacją wesel. Jeśli nie chcemy prosić o pomoc kogoś, kogo nie znamy, to warto jest zapytać swoich bliskich znajomych czy rodziny.