Jesteś rolnikiem? Postaw na przenośniki ślimakowe

przenośniki ślimakowe

Rynek rolniczy zapewnia przedsiębiorcom coraz więcej udogodnień. Jeśli jesteś rozwijającym się rolnikiem, zajmującym także hodowlą zwierząt, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Powiemy o tym, czym są przenośniki ślimakowe oraz kubełkowe.  

Przenośniki ślimakowe – Trochę teorii

Przenośniki ślimakowe to maszyny ułatwiające pracę przede wszystkim rolnikom i hodowcom zwierząt, ale również producentom oraz budowlańcom. Do czego służą te urządzenia o nieoczywistej nazwie? Dlaczego cieszą się taką popularnością w branży rolniczej? Służą do transportu materiałów sypkich na wcześniej ustalone odległości, dzięki czemu przyspieszają czynności kiedyś wykonywane ręcznie. Przenośniki te znane są również jako podajniki ślimakowe do zboża. Urządzenia tego typu składają się z długiej rury oraz napędu hydraulicznego. Co to umożliwia?

  • napełnianie silosów oraz worków,
  • podawania gotowej paszy z mieszalnika,
  • przenoszenia paszy ze śrutownika lub z gnojownika,
  • załadunku lub rozładunki ziarna,
  • załadunek rozsiewaczy oraz siewników będących na polu.

Jakie są ich zalety?

Zalety przenośników ślimakowych
Do najważniejszych zalet przenośników ślimakowych należy stosunkowo wysoka wydajność przy jednoczesnym niewielkim zapotrzebowaniu mocy, dzięki czemu możliwe jest sprawne wykonywanie codziennych obowiązków.  Co więcej, podajniki wyróżnia niska cena w stosunku do innych urządzeń rolniczych oraz niskie koszty eksploatacji. Jak widać, warto w nie zainwestować. Zaoszczędzają czas i koszty. A co powiedzieć o przenośnikach kubełkowych?

przenośniki kubełkowe

Przenośniki kubełkowe – Czym się różnią?

Używając fachowego nazewnictwa przenośniki kubełkowe są urządzeniami do bliskiego transportu sypkich materiałów masowych takich jak: ziarna zbóż, cukier, kruszywa i tym podobne. Wykorzystywane są w procesach technologicznych. Najczęściej do napełniania silosów lub zbiorników. Klasyfikuje się je jako przenośniki cięgnowe członowe. Mówiąc bardziej „po naszemu”, dzięki nim możliwe jest przenoszenie materiałów sypkich na inny poziom. Umożliwiają transport materiału na duże wysokości. Charakteryzują się:

  • małą awaryjnością,
  • bezpieczeństwem pracy,
  • doskonałą szczelnością,
  • wysoką wydajnością,
  • niskimi kosztami eksploatacji.

Wykonywane są ze stali konstrukcyjnej lub kwasoodpornej. Różnica jest niewielka, dlatego wybierając dane urządzenie konsultuj się ze specjalistą, który najlepiej Ci doradzi.