Leasing samochodu – Na czym polega i czy się opłaca w tym roku?

Leasingi samochodów Łowicz

Leasingi samochodów Łowicz są szczególnie popularne w dużych miastach. Zwykle – a może zawsze? – z leasingu korzystają właściciele firm.  Na czym to dokładnie polega? Czy się opłaca? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Zalety auta w leasingu

Polacy lubią mieć coś na własność. Jednak nie zawsze jest to korzystniejsze od „wypożyczenia”. Okazuje się, że z leasingu korzysta połowa średniej wielkości działających przedsiębiorstw w Polsce. Jest to spowodowane wieloma zaletami, jakie odkrywa przed przedsiębiorcami leasing samochodowy, będący formą zbliżoną do wynajmu lub dzierżawy. Można powiedzieć, że jest to umowa cywilnoprawna podpisywana przez finansującego, czyli leasingodawcę, a także leasingobiorcę. Umożliwia ona użytkowanie samochodu bez konieczności jego nabycia, za określoną sumę pieniężną płaconą w ratach, przez określony czas. Jakie zalety możemy wymienić?

  • Duży wybór aut – zarówno nowych, jak i używanych.
  • Ubezpieczenie płaci leasingodawca.
  • Procedury są proste – prostsze niż przy udzielaniu kredytu.
  • Ilość aut, które jeden leasingodawca może wziąć jest wystarczająca na niezłą flotę.

Leasingi samochodów Płock nie bez powodu cieszą się takim braniem. Jednak warto wspomnieć także o wadach tej formy finansowania.

Leasingi samochodów Płock

Leasingi samochodów Łowicz mają swoje wady

Ponieważ samochód w leasingu nie jest własnością leasingobiorcy to firma leasingowa ma prawo narzucić użytkującym pojazd z jakich serwisów ma korzystać. Możliwe, że do wyboru będą jedynie serwisy autoryzowane, co oznacza wysokie ceny – oczywiście na koszt „wypożyczającego” auto. Podobnie z ubezpieczeniem. Warto ubezpieczyć samochód w leasingu ale i tu może być odgórnie narzucona lista firm ubezpieczeniowych.

Kiedy czas leasingu się skończy samochód może pozostać własnością leasingodawcy, ale przedsiębiorca ma również możliwość jego wykupu. Jest to bardzo dobra okazja do nabycia samochodu po koszcie znacznie niższym niż jego wartość rynkowa. Co więcej klient zna historię użytkowania danego auta, dzięki czemu kupuję pewny i sprawdzony pojazd i to z pełną dokumentacją techniczną.