Neurolog Kraków – metody leczenia chorób o podłożu neurologicznym

Leczenie botoksem Kraków

Wiele pacjentów zmaga się z chorobami z zakresu układu nerwowego. Udając się do lekarza, mamy nadzieję, na leczenie, które będzie skuteczne. W świecie medycyny z roku na rok powstają coraz to nowocześniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o metody leczenia. Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj metody leczenia, które wykorzystywane są w neurologii.

Metody leczenia chorób neurologicznych

Jest wiele chorób, które maja podłoże neurologiczne. Należy do nich udar mózgu, stwardnienie rozsiane czy zwykła migrena. Do metod leczenia zaliczyć możemy:

  • Leczenie botoksem Krakówma szerokie znaczenie w medycynie. Wykorzystuje się go do leczenia schorzeń układu nerwowego. To, co jest ogromną zaletą tej metody leczenia, to skuteczność. Jej działanie polega na zmniejszeniu napięcie mięśniowego, ograniczeniu nadmiernej aktywności mięśni oraz wydzielaniu substancji biorących udział w transmisji doznań bólowych.
  • Leczenie pompą z apomorfiną –  wykorzystywana jest do leczenia choroby Parkinsona. Ma ona postać wlewów. Wskazaniem do leczenia tą metodą jest test diagnostyczny, leczenie doraźne oraz terapia ciągła.
  • Leczenie pompą z duodopą – jest również wykorzystywana do leczenia choroby Parkinsona, w każdym stadium zaawansowania. Leczenie to zapewnia stałą stymulację dopaminergiczną, podobną do stanu fizjologicznego sprzed początku choroby, co w konsekwencji umożliwia optymalizację leczenia.
  • Głęboka stymulacja mózgu – to metoda wykorzystywana do leczenia choroby Parkinsona, jak również innych chorób z zakresu układu ruchu: drżenie, dystonia, tiki czy zespoły bólowe.
Dobry neurolog Kraków

Dobry neurolog Kraków – jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Jest wielu lekarzy, którzy świadczą usługi medyczne z zakresu neuroligii. Jak znaleźć tego odpowiedniego? Warto zapoznać się z opiniami innych pacjentów, którzy korzystali z leczenia tego lekarza. Opinie takie znajdziemy w Internecie. Na samym początku warto też wybrać, jaka forma wizyty nas interesuje – czy będzie to wizyta prywatna, czy możne na NFZ. Dla pacjentów ważne jest również miejsce przyjmowania – wielu z nich wybiera lekarza, który przyjmuje w obrębie do 100 km.