Żaluzje czy rolety – na co zdecydować się do mieszkania?

moskitiery Gniezno

Zasłony, żaluzje, rolety, a może moskitiery? W Polsce wszystko, co służy do zakrycia okien, jest bardzo popularne i stosowane praktycznie w każdym domu. Każdy z nas potrzebuje chociaż odrobinę prywatności, dlatego szukamy rozwiązań, które pomogą nam o nią zadbać. Dlaczego wybieramy zasłony? Jakie rodzaje zasłon możemy znaleźć w sklepach? Moskitiery – co powinieneś wiedzieć?

Dlaczego ludzie wybierają zasłony?

Zasłony w domach to najczęściej kwestia prywatności. Nie chcemy, aby sąsiedzi mogli zaglądać nam przez szyby, dlatego stosujemy wszelkiego rodzaju zasłony. Kwestia prywatności jest w większości domów, ale zasłony pełnią też inna rolę. Przede wszystkim stwarzają uzupełnienie w domu, inny klimat czy kompletną zmianę pomieszczenia. Często wydłużają wzrokowo okna lub poszerzają salon. Każdy traktuje je jako coś innego, dlatego samo zastosowanie jest kwestią indywidualną dla każdego.

Rolety Nakło nad Notecią, żaluzje i zasłony możemy wybierać w dowolnych kolorach, wzornictwie i układzie, ale przede wszystkim mamy możliwość wyboru stopnia ochrony przed światłem zewnętrznym.
Wiele firm oferuje również usługę montażu systemów osłonowych, który przyda się każdemu z nas.

rolety Nakło nad Notecią

Rodzaje zasłon

W sklepach możemy zobaczyć coraz to nowsze, bardziej ulepszone rodzaje systemów ochrony. Mimo wszystko podstawowy podział takich systemów to:

  • rolety klasyczne,
  • rolety dzień – noc,
  • rolety rzymskie,
  • rolety austriackie,
  • plisy,
  • żaluzje poziome,
  • żaluzje pionowe,
  • moskitiery.

Wszystko o moskitierach

Moskitiery Gniezno nie pełnią takich samych funkcji, jak pozostałe żaluzje, zasłony czy rolety. Nie nadają się one do ukrywania przed światłem czy do zasłaniania, ponieważ posiadają małe kratki. Do czego więc służą moskitiery? Głównie chronią nas przed owadami. Zwłaszcza w sezonie letnim przed komarami, osami i tak zwanymi jednodniowymi muszkami. Jest to bardzo przydatna rzecz w każdym domu, dlatego nie powinniśmy zastanawiać się nad jej zakupem.